Warsztaty plastyczno-literackie pt. “TRUDNE SŁOWA” – ODWOŁANE

ODWOŁANE

warsztaty plastyczno-literackie
pt. “TRUDNE SŁOWA”

odbędą się w dniach: 8, 15, 22 i 29 maja 2017 r.
w godzinach: 16:00 – 18:30

Wykład, pokaz i warsztaty poprowadzi:
Danuta Krajewska (olsztyńska malarka)

Zapisy mailowe DO 20 KWIETNIA na adres Jacek Smółka

warsztaty są przeznaczone dla osób w wieku 14-17 lat,
ilość miejsc ograniczona do 8 osób w grupie na jeden warsztat

Szczegółowych informacji udziela:
Danuta Krajewska – kom. 698 026 386

 

UWAGI:
Przy zapisach wymagane są: imię, nazwisko, wiek, kontakt tel. i adres e-mail oraz termin warsztatu, w którym uczestnik chce wziąć udział – zapisywać się można na wszystkie warsztaty od razu lub na każdy oddzielnie.
Na pierwsze zajęcia – wykład z pokazem uczestnicy nic nie przynoszą.
Na pierwszych zajęciach lub kontaktując się z prowadzącą – Danutą Krajewską, dowiedzą się jakie materiały mają przynieść na następne terminy warsztatów.

PROGRAM ZAJĘĆ:

 • 8.05.2017 r.
  Będziemy poznawać i odczytywać treści zawarte w wybranych dziełach plastycznych (rysunek i malarstwo) – artystów historycznych, obecnie żyjących i tworzących w Olsztynie oraz młodego pokolenia.
 • 15.05.2017 r.
  Będziemy odczytywać i ilustrować treści zawarte w autorskich utworach literackich uczestników warsztatów (poezja, proza) lub wybranych utworach znanych i lubianych autorów. 
 • 22.05.2017 r.
  Będziemy tłumaczyć z „polskiego na polski” słowa znane lecz różnie interpretowane ze względu na inną kulturę, osobowość, czy zainteresowania. Spróbujemy je przedstawić w formie plastycznej: rysunek, malarstwo, kolaż, w taki sposób aby można było odczytać skomunikować się z otoczeniem bez potrzeby podpierania się słowem pisanym lub mówionym.
 • 29.05.2017 r.
  Będziemy też mogli rozładować emocje, stres tworząc obraz plastyczny w połączeniu ze słowem pisanym. Może to być forma komiksu, plakatu, projektu muralu, graffiti, karykatury lub niepowtarzalnego dzieła rysunkowego, kolażowego lub malarskiego.

Może Ci się również spodoba