Spotkanie Planetarnego Klubu Filmowego

Ostatnie spotkanie PKF zgromadziło sporą publiczność 🙂 Bardzo cieszymy się, że dyskusja z naszym gościem aż tak się rozwinęła. Niestety, było to ostatnie spotkanie w tym sezonie 🙁 My już nie możemy się doczekać kolejnych, po wakacyjnej przerwie 🙂 A poniżej krótka fotorelacja z ostatniego spotkania 🙂

PKF zaprasza na ostatnią przed wakacjami projekcję filmu;

Z kolejnymi, ciekawymi projekcjami wracamy jesienią 🙂

Bohater filmu w reż. Olivera Strone’a, który już 15.05, o godzinie 19.30 będziecie mogli zobaczyć w Planecie 11 stał się symbolem walki z zagrożeniem, jakie niesie za sobą nadmierna inwigilacja obywateli przez państwo. Inwigilacja, której jesteśmy poddawani nawet bez naszej wiedzy. Ktoś może przeglądać nasze maile, wiadomości SMS, podglądać nas przez kamerę w laptopie czy nawet podsłuchiwać naszych rozmów telefonicznych bez naszej wiedzy i to legalnie. Jak to jest możliwe? Do czego politycy i wojskowi potrzebują tych informacji? Co stanie się z ludźmi, którzy postanowią się temu systemowi przeciwstawić?

Na te wszystkie pytania stara się odpowiedzieć reżyser. Z jakim skutkiem?  Czy w udany filmowo sposób? Trzeba się przekonać i przyjść do Planety 11 na pokaz filmu!

Po projekcji odbędzie się dyskusja z udziałem ekspertów politologa dr hab. Marcin Chełminiaka oraz krytyka filmowego Łukasza Adamskiego.

Tradycyjnie już wylosujemy zaproszenie dla dwóch osób do kina „Helios”

Zapraszamy!

Może Ci się również spodoba