Ochotnicza Straż Pożarna w XXI wieku


W poniedziałek 30.10.2017 o godzinie 17.00
w bibliotece Planeta 11 odbędzie się spotkanie organizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną Olsztyn Gutkowo przybliżające działalność tego tupu stowarzyszeń w przestrzeni społecznej.

Spotkanie pod tytułem „Ochotnicza Straż Pożarna w XXI wieku” ma pokazać przed jakimi wyzwaniami stają obecnie strażacy ochotnicy, jakie zadania wymusza na nich rozwój społeczny i cywilizacyjny. Opowiedzą o pracy wolontariusza, jakim jest strażak–ochotnik, powiedzą, kto może zostać takim strażakiem, co skłania ludzi do takiego działania?

Dodatkowym aspektem funkcjonowania stowarzyszeń, a jednostki OSP takowymi są, jest promowanie organizacji – strażacy odpowiedzą na pytania: jak zapoznać społeczeństwo z charakterystyką pracy, jak pozyskać nowych członków, jak pozyskać dodatkowe fundusze na działalność statutową..?
Strażacy podzielą się swoim doświadczeniem, powiedzą o swoich przeżyciach i planach na przyszłość. Zaprezentują także nowoczesną formę dotarcia do społeczeństwa – ukoronowaniem tego spotkania będzie pokaz premierowy filmu promocyjnego OSP Olsztyn Gutkowo w kooperacji ze agencją filmową „Kontrast – Studio”.

ZAPRASZAMY! 🙂

FOTORELACJA:

Może Ci się również spodoba