OLSZTYŃSKI BUDŻET OBYWATELSKI 2020 – głosuj w Planecie 11

Głosowanie OBO 2020!

Olsztynianie kolejny raz wykazali się ogromną pomysłowością podczas przygotowywania projektów do VII już edycji budżetu obywatelskiego. To propozycje dotyczące zarówno namacalnych inwestycji, jak np. ścieżki rowerowe, podwórka, parki, nie brakuje jednak pomysłów koncertów czy wydarzeń sportowo-rekreacyjnych.

Od 1 do 15 października wskazujemy zadania, na których realizację przeznaczonych będzie w następnym roku 6,4 mln złotych. Pierwszy raz zróżnicowane zostały kwoty przeznaczone na projekty osiedlowe. Teraz wielkość kwoty zróżnicowana jest w zależności od liczby mieszkańców.
Podczas tegorocznego głosowania mieszkańcy wybierają po trzy, w ich ocenie, najlepsze propozycje osiedlowe i miejskie. Każde wskazanie jest odpowiednio punktowane (od 3 do 1 punktu).

Zachęcamy do głosowania przede wszystkim w sposób elektroniczny – to najwygodniejszy i najszybszy sposób oddania głosu. Jednak, wzorem lat ubiegłych, będzie to możliwe także w tradycyjny sposób, poprzez wrzucenie karty do urny.

Uwaga! Ważne by na każdy z rodzajów projektów (osiedlowych i miejskich) głosować tylko raz. Większa liczba głosów spowoduje ich nieważność.

Najlepsze propozycje wybrane przez olsztynian poznamy 5 listopada. Ich realizacja odbędzie się w następnym roku.

 

GŁOSUJ W PLANECIE 11 – mamy przygotowane stanowisko z kartami oraz urną.
LUB GŁOSUJ ON-LINE: [LINK]

Zachęcamy do oddania swojego głosu na projekty biblioteczne:
więcej info: http://www.mbp.olsztyn.pl/olsztynski-budzet-obywatelski-2019-2020/

Może Ci się również spodoba