Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki – “Morfina” Szczepan Twardoch

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki “Zaczytani” odbędzie się 14.06 (wtorek) o godz. 17:00 w Planecie 11. Na spotkaniu rozmawiać będziemy o książce Szczepana Twardocha  Morfina, za którą pisarz otrzymał Paszport Polityki 2012.

O książce: 

Konstanty Willemann, warszawiak, lecz syn niemieckiego arystokraty i spolszczonej Ślązaczki, niewiele robi sobie z patriotycznych haseł i tradycji uświęconej krwią bohaterskich żołnierzy. Jest cynikiem, łajdakiem i bon-vivantem. Niewiernym mężem i złym ojcem. Konstanty niechętnie bierze udział w kampanii wrześniowej, a po jej klęsce również wbrew sobie zostaje członkiem tajnej organizacji. Nie chce być Polakiem, nie chce być Niemcem. Pragnie jedynie zdobyć kolejną buteleczkę morfiny i żyć swoim dawnym życiem bywalca i kobieciarza. Przed historią jednak uciec się nie da.
Szczepan Twardoch w Morfinie osiągnął rzecz rzadką w polskiej prozie – wykreował antybohatera, którego nie sposób nie lubić. Młody pisarz tak jak najwięksi – Witkacy, Gombrowicz, Littell – potrafi ukazać słabego, rozdartego człowieka wplątanego w wielką historię.  Szalona, transowa i odważna powieść.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 2012

 

 

UWAGA!:egzemplarze książek do odebrania w Planecie 11

Może Ci się również spodoba